W salonie odpoczywamy po pracy i to w nim spędzamy czas wolny z rodziną czy znajomymi. Pokój dzienny to również najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Dlatego bardzo ważne jest eleganckie jego urządzenie. Nie mniej istotne jest jednak takie dobranie mebli i wyposażenia, by salon był miejscem relaksowania się w komfortowych warunkach.

W strefie relaksu nieodzowne są zarówno meble wypoczynkowe, takie jak sofa czy narożnik oraz fotele, jak i niezbędna jest ława kawowa. Ten niewielki i na pierwszy rzut oka niepozorny mebel ma bardzo uniwersalne zastosowanie i bez niego nie ma mowy o wygodnym urządzeniu pokoju dziennego.

Do kawy i herbaty

Nowoczesne stoliki kawowe wyposażone są w blat, na którym mieści się zastawa do kawy czy herbaty, a przy tym posiadają też praktyczne dolne półki, na których można przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak okulary czy ładowarka do smartfona, i zawsze je mieć pod ręką. W niektórych modelach półki te są na tyle pojemne, że zmieszczą się na nich czasopisma, książki czy aparat fotograficzny z akcesoriami.

Do gier planszowych

Czym spowodowana jest ogromna popularność stolików kawowych i nieprzemijająca na nie moda? Cały sekret tkwi w tym, że praktyczna ława kawowa ma właściwie nieograniczoną ilość zastosowań, a przy tym jest meblem pasującym do różnych aranżacji wnętrz i przez to bardzo uniwersalnym. Stoliki kawowe nie są przecież wykorzystywane jedynie do picia herbaty czy kawy, ale także blat ławy często służy do rozłożenia szachownicy, do gry w brydża czy do ustawienia laptopa.

Ława kawowa, zwłaszcza w wersji wyposażonej w kółka, okazuje się też bardzo przydatnym meblem w czasie przyjęć dla gości. Można na niej ustawić to, co akurat nie jest potrzebne na stole, na przykład przygotowaną wcześniej paterę z ciastem czy owocami i talerzyki deserowe.

Do salonu minimalistycznego i w stylu vintage

Ławy kawowe są obecnie modne, ale nie jest to też nic nowego, gdyż tego typu funkcjonalne i estetyczne meble zawsze były na topie. Stoliki kawowe nigdy nie odchodziły do lamusa również dlatego, że można je zestawiać z meblami i dodatkami dekoracyjnymi w różnych stylach.

Biały stolik kawowy będzie pasował na pewno do pokoju dziennego urządzonego w stylu minimalistycznym, w którym jest dużo przestrzeni, dominuje prostota i znajduje się bardzo niewiele dodatków dekoracyjnych. Tę samą ławę kawową w odcieniu klasycznej bieli równie dobrze można zestawić z umeblowaniem salonu w stylu vintage, który łączy w sobie elementy nawiązujące do dawnych epok z nowoczesnością.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na http://sklep.akord.net.pl/pl/34-lawy-i-stoliki-kawowe