Sala przeznaczona dla najmłodszych dzieci powinna być urządzona w sposób funkcjonalny i atrakcyjny. Idealne wyposażenie żłobka musi jak najlepiej odpowiadać potrzebom maluchów. Z myślą o stylowej aranżacji warto sięgnąć po kolorowe mebelki oraz elementy zachęcające dzieci do wspólnej zabawy.

Ergonomiczne wyposażenie sali w żłobku – jakie meble wybrać?

Wybierając odpowiednie szafki, stoły czy krzesełka dla najmłodszych, należy kierować się możliwościami architektonicznymi wnętrza. Sala powinna zapewniać maluchom dużo wolnej przestrzeni, a dzięki ergonomicznym elementom wyposażenia z łatwością można o to zadbać. Zamiast mebli o standardowym kształcie można zdecydować się na faliste lub półokrągłe stoliczki, które sprawdzą się samodzielnie bądź ustawione w dłuższym ciągu. Najlepiej dopasować do nich różnokolorowe krzesełka, zaprojektowane z myślą o wygodzie maluszka. Nie można zapominać o praktycznych szafkach i szufladach, które pomogą zadbać o utrzymanie porządku w sali. Pomysły i inspiracje aranżacyjne uwzględniają przede wszystkim niskie mebelki, dostosowane do wzrostu dzieci. Szuflady i półki są rozmieszczone w taki sposób, aby kilkulatek z łatwością sięgał po ulubioną zabawkę lub odstawiał ją na swoje miejsce. Warto zdecydować się na umeblowanie wykonane z drewna, które cechuje się satysfakcjonującą wytrzymałością i zachowuje atrakcyjny wygląd na długie lata.

Ciekawe pomysły i inspiracje na aranżację żłobka

Oprócz podstawowych mebelków należy pamiętać o pomocach i zabawkach dla dzieci. Doskonałym wyborem będą różnokolorowe kształtki wykonane z pianki, które korzystnie wpływają ma motorykę maluszków. Elementy wyróżniające się ciekawymi odcieniami świetnie wpisują się w wystrój wnętrza przeznaczonego dla kilkulatków. Kolorowa aranżacja sali w żłobku sprawi, że dzieci z przyjemnością będą w niej przebywać. Dobrym wyborem mogą być także większe konstrukcje z pianki, na przykład w postaci wyspy. O przyjazną atmosferę pomogą zadbać elementy przywodzące na myśl sympatyczne zwierzątka. Mebelki wykończone wizerunkiem misiów lub biblioteczka w kształcie gąsienicy wspaniale odmienią aranżację wnętrza. Warto także zdecydować się na oryginalne konstrukcje, np. w formie grzybków lub zwierzątek, które będą dla dzieci wymarzonym kącikiem zabaw.

Atrakcyjne wyposażenie żłobka jest kluczem do zaaranżowania przestrzeni przyjaznej dla każdego maluszka. W otoczeniu kolorowych mebelków, oryginalnych zabawek i piankowych instalacji, dzieci z przyjemnością będą oddawać się wspólnym aktywnościom.

Ergonomicznie wyposaż żłobek z Moje Bambino.