zdjecia z drona

W wielu wypadkach tradycyjne formy filmowania lub wykonywania zdjęć zawodzą. W grę może wchodzić wiele czynników utrudniających ustawienie kamery lub aparatu w pewnej odległości. Nagrywanie dronem to doskonała metoda na uzyskanie niecodziennych zdjęć z dowolnego kierunku. Daje to duże możliwości podczas montażu takiego materiału. Niezależnie od tego, czy będzie to film związany z inwestycją lub wydarzeniem, warto wprowadzić przeloty dronem do scenariusza klipu. Operator ma więcej możliwości tworzenia układu scen oraz kierunku, z którego będzie filmowany obiekt. Dzięki temu dron jest mobilny, to szybciej zajmuje wyznaczone pozycje.

Uniwersalne narzędzie, jakim jest dron przy realizacji materiału zdjęciowego

Stosując drony do różnych zastosowań, można w szybki sposób dobrać wymagane narzędzia. Dron jest nośnikiem sprzętu, przez co można podwiesić pod niego jedną z wielu kompatybilnych kamer lub aparatów fotograficznych. W zależności od posiadanego przez zleceniodawcę budżetu dobierane są parametry techniczne taka by zdjęcia i materiał filmowy był najwyższej jakości. Dzięki temu, że wszystkie modele dronów posiadają stabilizację, mogą być używane w miejsce standardowych aparatów fotograficznych.

Szeroka perspektywa ujęć filmowych kluczem do sukcesu

Nagrywając filmy z powietrza, kamerę zamontowaną na dronie można umieścić w dowolnym miejscu. W zależności od potrzeb, jakim ma odpowiadać materiał filmowy lub zdjęciowy, można tworzyć odpowiednie kadry, aby uniknąć pojawiania się zbędnych elementów. Ujęcia takie można wykorzystać w dzianiach promocyjnych bez konieczności ingerencji w formie obróbki programami graficznymi.

Zdjęcia dużych obiektów i indywidualnych zbliżeń za pomocą drona

Podczas realizacji materiału firmowego łatwiej podejmować decyzję o nagrywaniu scen. Dron może wykonywać zdjęcie dużych obiektów z oddalenia, aby było widać cały budynek. Może on jednocześnie dokonywać również przelotów i nagrywać istotne z punktu widzenia filmu detale architektoniczne. Firmy oferują wynajem drona z operatorem posiadającym odpowiednie uprawnienia, aby można było dokonywać lotów w trudnych warunkach.

Materiał filmowy z drona jako uzupełnienie klipu firmowego

Zdjęcia w ruchu i ciekawa perspektywa ujęć z drona mogą stanowić kanwę filmu dokumentującego wybrane wydarzenie. Wystarczy uzupełnić je o tradycyjne zdjęcia. Powstaje w ten sposób film, który będzie interesujący dla odbiorcy. Dzięki sterowaniu takim pojazdem latającym można realizować długie materiały lub atrakcyjne przebitki filmowe. Zdjęcia dronem pozwalają na stworzenie krótkiego i bardzo wyrazistego materiału prasowego lub promocyjnego.