Mundial to potoczna nazwa Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Ta cykliczna impreza piłkarska, jest olbrzymim świętem dla wszystkich kibiców z najdalszych zakątków naszej planety. W obecnej formie zawody organizowane są raz na cztery lata i bierze w nich udział 32 zespoły, które zostają wyłonione w tak zwanych eliminacjach. Najwięcej drużyn z eliminacji awansuje z obszaru Europy i jest to związane z tym, że drużyny europejskie są uważne za najsilniejsze, a ogólnie futbol europejski stoi na bardzo wysokim poziomie i równać się z nim może jedynie piłka południowoamerykańska.

Gdzie online oglądać Mundial w Rosji?

Mundial to prócz wydarzenia typowo sportowego, również olbrzymie przedsięwzięcie marketingowe, ekonomiczne i społeczne. Co cztery lata przed telewizorami zasiadają miliardy ludzi, a obroty płynące ze sprzedaży praw do transmisji rozgrywek idą w setki milionów dolarów. Kraj, który organizuje mistrzostwa cieszy się na ogół z ogromnego uznania, jakim jest przyznanie mu tej olbrzymiej imprezy. Na dzień dzisiejszych Mistrzostwa Świata odbywały się na pięciu kontynentach i jedynym zamieszkanym lądem, na którym się one nie odbywały jest Australia. Organizatorzy Mundialu muszą spełniać bardzo wiele restrykcyjnych wymogów, które najczęściej wiążą się z ogromnymi nakładami finansowymi skierowanymi w infrastrukturę, zaplecze hotelarskie, oraz samą bazę sportową. Dla wielu krajów Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są motorem napędowym gospodarki, oraz pomagają w skoku cywilizacyjnym przyciągając kapitał ogólnoświatowy.

Piłkarskie święto to, bowiem bardzo często dobry biznes. Nie chodzi tutaj nawet o sam aspekt ekonomiczny, lecz o możliwość auto-promocji organizatora tego turnieju. Przez te kilka tygodni, kiedy reprezentacyjna piłka jest w grze oczy całego świata zwrócone są w kierunku jednego, konkretnego państwa gdzie rozgrywany jest mundial.