Marka Salewa jest jedną z najbardziej cenionych firm produkujących obuwie i odzież outdoorową. Włoska firma, założona w sercu Dolomitów, za swój cel postawiła sobie bowiem stworzenie wokół swoich produktów społeczności, która wyznaje podobne ideały. Co cechuje buty outdoorowe oraz odzież marki Salewa, że jest ona jedną z najchętniej wybieranych przez osoby, które ze wspinaczki górskiej uczyniły swoją życiową pasję?

Krótka historia marki

Od momentu założenia w 1935 roku w Monachium, marka Salewa specjalizowała się w produkcji wyrobów skórzanych i tekstylnych, z myślą o wyprawach wysokogórskich. W jej asortymencie dominowały głównie początkowo plecaki z rurowymi ramami, wykonanymi ze stali oraz kijki narciarskie z drewna orzechowego. Popularność w nowym sektorze marka zdobyła sobie w 1955 wspierając andyjską ekspedycję w Cordillera Blanca, stając się wkrótce liderem w produkcji lekkich, regulowanych raków. W 1978 roku oferta firmy została poszerzona o odzież funkcjonalną, a rok później wszystkie jej produkty zyskały nowe logo z wizerunkiem orła, które od tej pory jest symbolem wysokiej jakości.

Specyfika produktów marki Salewa

Ekspansję na kolejne rynki zagraniczne marka zaczęła w latach 80., oferują swoje obuwie i odzież w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Japonii i całej Europie. Dziś buty damskie i męskie Salewa noszą nie tylko zawodowi sportowcy, którzy stają się ambasadorami marki, jak Kinga Baranowska czy duet Alpine Wall Tour, który stanowią Łukasz Dudek i Jacek Matuszak, ale też osoby zakochane w górach i poświęcające każdy wolny moment realizacji swojej pasji.

Do dziś inspiracją dla marki są Dolomity – góry, które zachęcają do przesuwania granic swoich osiągnięć. Dlatego obuwie trekkingowe Salewa tworzone jest z myślą o pokonywaniu najtrudniejszych tras wysokogórskich, odznaczając się komfortem noszenia, a do tego efektownym designem. Wysoki poziom wytrzymałości, jakimi odznaczają się takie modele obuwia, jak Salewa Mountain Trainer czy Salewa GTX powodują, że ich zakup to prawdziwa inwestycja na lata, gwarantująca bezpieczeństwo nawet w najtrudniejszych warunkach panujących na szlaku. Doskonale sprawdzają się także poszczególne elementy odzieży marki, począwszy od dodatków, takich jak czapki, rękawiczki czy paski, po kurtki trekkingowe, spodnie oraz bluzy. Ubrania Salewa pozwalają skutecznie zabezpieczyć się przed opadami atmosferycznymi, a jednocześnie są w pełni oddychające, umożliwiając skuteczne pozbywanie się potu. Efektowne projekty ubrań i butów marki Salewa powodują, że cieszą się one popularnością nie tylko wśród zapalonych fanów przemierzania górskich szlaków, ale wszystkich, którzy poszukują produktów wysokiej jakości na różnego rodzaju sytuacje codzienne.