pokoj dzieciecy

Przed aranżacją pokoju dziecięcego warto przygotować odpowiedni projekt. Urządzenie przestrzeni dla malucha uzależnione jest przede wszystkim od jego wieku i potrzeb. Inaczej urządzimy pokój dla niemowlaka, a inny dla dziecka w wieku szkolnym. Kluczowym elementem jest podział pokoju na strefy. W przestrzeni dziecięcej powinno znaleźć się miejsce na naukę, wypoczynek i sen. Aby zagospodarować przestrzeń dla dziecka w sposób funkcjonalny i estetyczny należy wyposażyć pokój w ładne, praktyczne i wytrzymałe meble.

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Podstawą są dobrej jakości, bezpieczne w użytkowaniu meble. Kącik do nauki powinien gwarantować dostęp do naturalnego światła i być wyposażony w odpowiednie do wzrostu dziecka biurko i ergonomiczne krzesło. W pokoju musi znajdować się przytulne miejsce do spania z wygodnym łóżkiem i strefa zabawy z funkcjonalnymi regałami, szafkami lub komodą w której można przechowywać zabawki, przybory do rysowania czy książki. W przypadku urządzaniu pokoju dla niemowlaka bardzo ważną rolę pełni łóżeczko i komoda, które są podstawą wyposażenie pokoju.

Dlaczego w pokoju dziecięcym powinna znajdować się komoda?

Pokój dziecięcy to miejsce gdzie dziecko rośnie i się rozwija, zmieniają się jego gusta i potrzeby. Dlatego warto postawić na meble uniwersalne, a do takich niewątpliwie zalicza się komoda. To mebel, który przydaje się na każdym etapie rozwoju dziecka. W pokoju niemowlęcym posłuży jako miejsce do przechowywania ubranek i akcesoriów dla malucha, a jej blat będzie idealnym miejscem do przewijania. Komoda dziecięca doskonale się sprawdzi w przyszłości, ponieważ jest niezbędna także wtedy, kiedy dziecko podrośnie. To idealne miejsce do przechowywania ubrań i przyborów szkolnych, może pełnić także rolę schowka, kryjącego dziecięce skarby.

Komody dla dzieci – najlepiej prosto od producenta

Stylowe, eleganckie i funkcjonalne komody oferuje firma BAMI – https://www.bami.pl/10-komody
W ofercie znajduje się szeroki wybór nieszablonowo zaprojektowanych mebli, które idealnie się sprawdzą zarówno w pokoju kilkumiesięcznego malucha, jak i dziecka w wieku szkolnym. Pośród wielu propozycji znajdują się modele o bardzo ciekawych rozwiązaniach konstrukcyjnych, takich jak dodatkowe wnęki, kryształowe uchwyty czy specjalne, kryte prowadnice w szufladach typu typu „invisible” z mechanizmem „soft close”. Komody cechuje atrakcyjny design, nowoczesne wzornictwo, minimalizm i prostota. To meble bardzo pojemne, funkcjonalne, bezpieczne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości.